Kitap Bölümleri,  Kitaplar

UZAKTAN ÇALIŞMA VE KRİZ YÖNETİMİ

Cite / Alıntıla

SABIR TAŞTAN, N. (2021). UZAKTAN ÇALIŞMA VE KRİZ YÖNETİMİ. Içinde A. F. Çakmak & O. Büyükyılmaz (Ed.), UZAKTAN ÇALIŞMADA YÖNETSEL KONULAR (ss. 303–324). Gazi Kitabevi.

Örgütler beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilen çeşitli sebeplerle kriz ve tehditlerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu kriz ve tehditler karşısında, örgütlerin işini ve itibarını koruyabilecek en önemli faktör başarılı bir kriz yönetimidir. Uygun şekilde yönetilmediğinde olumsuz sonuçlar doğurabilen ve operasyonlar için önemli tehditler oluşturan krizler karşısında örgütlerin, özellikle uzaktan çalışma modelinde, kriz yönetimini nasıl gerçekleştirecekleri oldukça önemli hale gelmiştir. Uzaktan çalışma, özellikle Covid-19 pandemisinin yol açtığı kriz ortamında önemli bir gelişim göstermiştir. Bu süreçte, dünya genelinde neredeyse bütün örgütler beklenmedik bir şekilde uzaktan çalışma deneyimini yaşamak zorunda kalmışlardır. Uzaktan çalışma ile ilgili daha önceden deneyime sahip olan örgütler, politikalarını uygulamakta hızlı davranırken, fiziksel ofislere sıkı sıkıya bağlı olan diğer örgütler ise kısa bir sürede uzaktan çalışmaya geçiş yapmak zorunda kalmışlardır. Bu salgın döneminde, uzaktan çalışma, kriz yönetimi ve uzaktan çalışmada kriz yönetiminin önemi belirgin bir şekilde anlaşılmıştır.

E book linki: https://ws1.turcademy.com/ww/webviewer.php?doc=92791

Yayın Satış Linkleri:

https://www.gazikitabevi.com.tr/urun/uzaktan-calismada-yonetsel-konular-prof-dr-ahmet-ferda-cakmak-doc-dr-ozan-buyukyilmaz

https://www.kitapyurdu.com/kitap/uzaktan-calismada-yonetsel-konular/606348.html

https://www.kitapsepeti.com/urun/detay/kitap/uzaktan-calismada-yonetsel-konular/1544678

https://www.babil.com/uzaktan-calismada-yonetsel-konular-kitabi-ahmet-ferda-cakmak-ozan-buyukyilmaz

https://www.bkmkitap.com/uzaktan-calismada-yonetsel-konular

https://www.pandora.com.tr/kitap/uzaktan-calismada-yonetsel-konular/813714